Turbo Tamiri Nasıl Yapılır?

Turbo Tamiri Nasıl Yapılır?

Turbo Tamiri Nasıl Yapılır?

Turbo Tamiri araç performansını etkileyen en önemli kalemlerden birisidir. Turbonun tamir aşamasında, her bir parça için özel olarak temizlik ve bakım yapılır. Bu parçalardan egzoz salyangozlarının üzerinde birikmiş olan kurumların temizliği kumlama makinesi ile yapılmaktadır. Turbonun kompresör pervanesi, şaft, gövde ve yağ kapağı gibi parçaları ise kimyasal temizleyiciler yardımıyla hassas kumlama makinasıyla yapılır. Bu esnada yağ filtresi, turbo yağı ve hava filtresi tamamen değiştirilir.
Ankara turbo tamiri, turbo bakımını en hassas şekilde yaparak aracın sıfır performans göstermesini sağlar. Turbo arızası, genellikle hassas nedenlerden dolayı olduğu için tamiri de aynı şekilde yapılmaktadır. Ankara turbo tamiri ile sizde turbo bakımınızı ve tamirinizi güvenle yaptırabilirsiniz.

Turbo Tamiri için Sökülme, Temizlenme Aşaması

Turbo tamiri için gelen turboların her bir parçasının özenle temizlenmesi gerekir. Turbonun bakımı için öncelikle incelenmesi ve hangi işlemin yapılacağına karar verilmesi gerekir. Turbonun bakımı için turbo dağıtılır.
Tamir için getirilen turbodan, müşterilere bozulan parça gösterilir ve fiyat bilgilendirilmesi yapılır. Müşteri bu hizmeti onayladıktan sonra sırayla temizleme işlemi yapılır.
Temizleme işlemi için önce, kimyasal temizleyici makinası ile bütün parçalar özenli bir şekilde yıkanır. Yıkanan parçalar dikkatli bir şekilde kurutularak kumlama makinasında taşlanır. Böylece sağlam olan parçalar en ince detayına kadar temizlenmiş olur.

Parça Değişimi Turbo Balans ve Fabrika Ayarları

Turbo temizleme aşaması tamamlandıktan sonra, bütün parçalar turbo toplanan masaya koyulur.
Bozuk olan parçaların, orijinal olan sıfır parçaları paketlerinden çıkarılarak bütün parçalar bir araya getirilir.
Turbo toplama aşaması en önemli olan aşamaların başında gelir. Turbonun önce katriç (iç sistemi) fabrika üretim şeklinde uygun olarak toplanır. Sonrasında;
İç sistemin, araç üstünde bulunan performans yağ kontrolü ve ses balansı testlerini uygulamak amacıyla turbo balans makinası yerleştirilir. Bu makinada, testler ve kontroller göz önüne alınarak oluşan veriler uygulanır ve turbo fabrikadan çıkış haline dönüştürülür.

Turbo Kontrol Aşaması

Bütün kontroller bittikten sonra, temizlenen ön ve arka kapak katriç sistemi ile yerleştirilerek turbo toplama işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında genel kontroller yapılarak son kez kontrol edilmiş şekilde müşterilere güvenli kutulama yöntemiyle teslim edilir. Araç ile gelen müşteriler için ise turboların, montaj işi bittikten sonra araç üstünde kontroller yapılarak teslim edilir. Yapılan bütün işlemler garanti kapsamındadır. Giresun turbo tamiri ile sizde güvenli ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

.